تبلیغات
مطالب اینترنتی - ۱۰ کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید
مطالب اینترنتی

بامداد – کار کردن در دوران دانشجویی می تواند به هزینه های شما کمک کند اما باید بدانید که کارهایی را انتخاب کنید که نیازی به سرمایه چندانی نداشته و به درس خواندن شما لطمه ای نزند.

۱۰ کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید

بیایید به شرکت هایی همچون مایکروسافت، دِل، نپستر و فیسبوک نگاهی بیندازیم؛ میان آن ها چه نقطه اشتراکی وجود دارد؟ گذشته از اینکه این شرکت ها جزو بزرگ ترین وموفق ترین شرکت های دنیا در ربع قرن اخیر بوده اند، وجه مشترک همه آن ها این است که به دست دانشجویان تاسیس و راه اندازی شده اند. مطمئنا هر کسی نمی تواند جا پای مارک زاکربرگ بگذارد، اما شروع کسب و کاری کوچک حین تحصیل در دانشگاه امری امکان پذیر است.

در دوره دانشگاه زمان کم است و به همین سبب، بسیار گرانبهاست و در همین حین، مخارج دانشگاه هم به طرز شگفت انگیزی بالا می رود. یک شغل پاره وقت، تا وقتی که به زمان مطالعه و فعالیت های فوق العاده شما لطمه نزند، برای کاهش هزینه ها راه بسیار خوبی است. اگر شما دانشجویید و به دنبال کار پاره وقتی هستید که بتوانید هزینه های تحصیل و روزانه خود را تامین کنید، بهترین زمان برای شروع در همین دوران است.

کسب و کارهای بسیاری وجود دارند که یا به هیچ سرمایه اولیه ای نیاز ندارند یا سرمایه لازم برای شروع آن ها بسیار اندک و کم است. می توان گزینه های بسیاری را یافت که برای انجام دادن آن ها به هیچ دفتر کاری نیاز نیست.

کارآفرینی در دانشگاه و هنگام تحصیل می تواند ارتباطات باارزشی را برای شما به وجود آورد و در عین حال منبع درآمدی خواهدبود که بتوانید هزینه های مربوط به شهریه و غذا و کتاب های درسی گران قیمت خود را بپردازید؛ اما لازم است به این نکته نیز توجه کنید که در کنار کار پاره وقت تان، فرصت کافی برای انجام دادن کارهای تحصیلی تان راهم داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۰ کسب و کاری آشنا کنیم که می توانید آن ها را از همان اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید.

مشاوره در زمینه فناوری ارتباطات (آی تی)

فناوری اطلاعات (آی تی) یکی ازحوزه هایی است که داشتن سال ها تجربه در آن امتیاز خاصی محسوب نمی شود. داشنجویان به طور معمول از جدیدترین اطلاعات در زمینه فناوری های روز دنیا آگاهی دارند و عموما نیز از مهارت های بسیار جدید مرتبط با این حوزه برخوردارند.

اگر در زمینه فناوری اطلاعات بالایی دارید، می توانید به عنوان مشاور در حوزه آی تی برای خود در دوران دانشجویی کسب و کار خوبی به راه بنیدازید، اما اگر احساس می کنید از اعتماد به نفس لازم برای کار به عنوان مشاور در این زمینه برخوردار نیستید، می توانید کارها و امور کامپیوتری دانشجویان دیگر رشته ها را انجام دهید و با انجام دادن تبلیغات در محوطه دانشگاه، مشتریان زیادی برای خود دست و پا کنید.

مشاوره در زمینه رسانه های اجتماعی

دانشجویان اغلب در زمینه رسانه های اجتماعی از جدیدترین اطلاعات و به روزترین روندهای این حوزه آگاهی دارند. شما می توانید از دانش و تجربه خود در این زمینه برای ارائه مشاوره به شرکت ها و استراتزی رسانه های اجتماعی آن ها استفاده کنید؛ آن ها را با شبکه هایی فراتر از فیسبوک و لینکداین آشنا و شبکه های جدیید را به آن ها معرفی کنید که بتوانند از آن طریق صدا و پیام شان را به گوش همه برسانند.

طراحی گرافیک

مشاوره در زمینه طراحی گرافیک و انجام دادن پروژه های گرافیکی بیشتر بر خلاقیت و استعدادهای فردی شما متکی است تا داشتن سال ها تجربه کاری در این حوزه. برای شروع این کار تنها کافی است همانند متخصصان این رشته، گزیده ای از نمونه کارهای خود در این زمینه جمع آوری کنید و بهترین پروژه هایی را که تاکنون کار کرده اید در مجموعه ای قرار دهید؛ همچنین می توانید برای رونق گرفتن کسب و کار خود و جذب سریع تر مشتریان این مجموعه را به همراه تعدادی کارت ویزیت شیک و تاثیرگذار روی وب سایت تان بگذارید و کار را آغاز کنید.

طراحی وب سایت

امروزه داشنجویان بیش از هر زمان دیگری با وب سایت ها و طراحی این صفحات ارتباط دارند به طور قطع بسیاری از دانشجویان در گذشته برای دانشگاه و کانون و انجمن خاصی از دانشگاه وب سایتی راه اندازی کرده و طراحی آن را نیز خود انجام داده اند. برخی نیز ممکن است برای خود وبلاگی شخصی داشته و کارهای مربوط به طراحی و راه اندازی آن را به شخصه انجام داده باشند؛ بنابراین اگر شما نیز در گذشته وب سایت یا وبلاگی طراحی کرده اید، می توانید از آن ها به عنوان نمونه کار خود استفاده و با شروع کار طراحی سایت برای خود درآمدزایی کنید.

عکاسی

به لطف پلتفرم هایی همچون پینترست، اینستاگرام، اسنپ چت و فیسبوک مردم سراسر جهان امروزه به استفاده از عکس و تصاویر برای ارتباط با یکدیگر عادت کرده اند. از آنجا که در حال حاضر تقاضا و نیاز برای محتواهای بصری و دیداری افزایش چشمگیری پیدا کرده است، بسیاری از شرکت ها، نه تنها با استفاده از عکاسان آماتور رای تولید محتواهای مورد نیاز هیچ مشکلی ندارند، از آن ها استقبال نیز می کنند. با توجه به پیشرفت های به وجود آمده در فناوری، عکاسان آماتور این توانایی را دارند که حجم عظیمی از محتواهای بصری با کیفیت بالا را به سرعت تولید کنند و ارائه دهند.

طراحی و برنامه ریزی مراسم ها و رویدادها

بی شک تمامی دانشجویان در دوران تحصیل خود در دانشگاه، در مراسم ها و میهمانی های متعددی شرکت کرده اند، اما استفاده از تجربیات پیشین خود در این زمینه برای راه اندازی کسب و کار و تجارت مسئله دیگری است. برنامه ریزی مراسم ها و رویدادها مستلزم توجه بسیار زیاد به جزییات، سازماندهی دست، توانایی در انجام دادن چند کار به طور همزمان و همچنین خلاقیت است. اگر احساس می کنید از چنین توانمندی هایی برخوردارید، می توانید این کار را در همان محیط دانشگاه آغاز کنید و برای شروع، برنامه ریزی فعالیت ای گروهی در دانشگاه یا فعالیت های کانون های و انجمن های داخلی در دانشگاه را انجام دهید. به خاطر داشته باشید گسترش کسب و کار به بیرون از فضای دانشگاه به اخذ مجوزهای خاصی نیازمند است.

مربی خصوص تناسب اندام

مربیان شخصی که در زمیه تناسب اندام فعالیت می کنند برنامه کاری انعطاف پذیری دارند و از طرفی می توانند کلاس های آموزشی خود را تقریبا در هر نقطه و مکانی تشکیل دهند. گرچه کار به عنوان مربی تناسب اندام اغلب مستلزم دریافت گواهینامه خاصی از سازمان های مربوط است، احراز شرایط و پیش نیازهایی چون شرکت در آزمون و گذراندن برخی دوره ها و اخذ گواهینامه بسیار آسان تر از آن چیزی است که تصور می کنید.

ارائه سرویس های خدماتی و نظافتی

ارائه سرویس های خدماتی و نظافتی به دانشجویان اجازه می دهد برنامه شان به لحاظ زمانی انعطاف پذیر باشد و در ضمن، به هیچ گونه محل کار مشخصی نیازی نداشته باشند. گذشته از همه این ها لوازم مورد نیاز برای انجام دادن این کار را نیز می توان ار هر سوپرمارکت و فروشگاهی تهیه کرد. بسیاری از مردم به انجام دادن کارهای نظافتی تمایلی ندارند و حاضرند برای انجام دادن کارهایی از این دست دستمزدهای خوبی پرداخت کنند. فراموش نکنید روز بعد از برگزاری مراسم ها و میهمانی های بزرگ زمان بسیار خوبی برای درآمدزایی این کار است.

آرایشگری

آمارهای موجود درباره نسبت دانشجویان مرد به زن در دانشگاه ها نشان می دهند بیش از یک دهه است که تعداد دانشجویان زن از تعداد دانشجویان مرد در دانشگاه ها بیشتر است. این امر فرصت مناسبی را برای شما فراهم می کند که بتوانید کسب و کار کوچکی را برای ارائه خدمات آرایشی و زیبایی به زنان مشغول به تحصیل در دانشگاه به راه بیندازید و از این طریق درآمدهای چشمگیری کسب کنید.

تدریس و آموزش

در یک دانشگاه فرصت های تدریس خصوصی زیادی می توان یافت. این کار، از این رو که می توانید درباره ساعات کاری خود تصمیم بگیرید، کار پاره وقت بسیار خوبی است، اما تدریس و آموزش در دانشگاه ها یکی از آن شغل هایی است که برای انجام دادن آن باید میان دیگر دانشجویان وضعیت علمی مناسبی داشته باشید. معمولا دانشجویان سال اولی گزینه های خوبی برای شروع تدریس شما هستند. بعضی از دانشجویان هم روش دیگری برای کار پیدا کردن دارند و با دریافت مبلغی کمتر از استادان، به عنوان مشاور یا کمک معلم، در موسسات خصوصی کار می کنند.

به یاد داشته باشید حتی اگر به عنوان دانشجو کسب و کاری را برای خود به راه انداخته اید، این کار همچون کسب و کاری واقعی است که با امتیازات و البته مخاطرات واقعی خود نیز همراه است. نوع کسب و کار شما و اندازه آن اهمیت چندانی ندارد، مهم ایناست که کارآفرینی در دوران تحصیل در دانشگاه می تواند راهی عالی برای کسب درآمد و همچنین همواره کردن مسیر شما برای شغل آینده و موفقیت تان در زمینه شغلی پس از دوران فارغ التحصیلی باشد.

جدای از این کارها، در هر رشته تحصیلی هم که درس می خوانید، می توانید با کمی فکر کردن در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی تان جذب شوید یا شرکتی کوچک و مرتبط با رشته تحصیلی تان را تاسیس کنید، طوری که بتوانید در آینده هم به این کارهای دانشجویی به عنوان سابقه شغلی نگاه کنید.

منبع :بیتوتهلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب ۱۰ کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :۱۰ کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید
http://mofidestan.ir/%db%b1%db%b0-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8%da%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پنجشنبه 24 خرداد 1397 05:45 ب.ظ
There is a rich diversity about bat roosting songs that you will likely appreciate also to build your life
easier, and make it easier to get the music activity for My - Space that you want, there is also to be able to select from different
genres. Warrior bands moved south and east on the rich pickings from the peoples whom they'd traded with.
The Open Video Project: This is site with a huge number of digital
video for sharing.
چهارشنبه 16 خرداد 1397 01:23 ب.ظ
This design is incredible! You certainly know how to
keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Excellent job.
I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
شنبه 12 خرداد 1397 11:51 ق.ظ
This is very interesting, You're a very skilled blogger.
I've joined your rss feed and look forward to seeking more of your fantastic post.
Also, I have shared your site in my social networks!
یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 05:17 ق.ظ
Many of these shows are based in bigger cities like New York
or Los Angeles, which means you get to travel at no cost if you get to the finals.

It took about three months to understand the words along with the raucous, discordant (to my ears) "melody. You need a special connector typically referred to as a Fire wire or known as a possible IEEE 1394 high band connector.
شنبه 29 اردیبهشت 1397 06:59 ب.ظ
Free PC choices to Recycle and Phatmatik Pro:Loopdrive3 VSTABS.
Warrior bands moved south and east towards the rich pickings of the peoples whom that they had traded with.
With the variety of el cheapo acoustic guitars being produced nowadays you will likely need somebody you trust
that will help you choose the first guitar.
شنبه 29 اردیبهشت 1397 03:26 ق.ظ
The process begins through the uncomplicated activity
associated with an account option. Cherry blossom tattoos represent
different things in various cultures. Technology is driving dynamic advertising into new areas this also brings by
it some potential challenges, well not all companies are
able to pay thousands of pounds in electronic advertising, well both the
options highlighted provides a similar outcomes with
low investment of energy and money, so now any business from mechanics to dentists
can have these in their guest waiting rooms.
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 07:35 ق.ظ
Hi there, I found your web site by the use of Google while looking for a related topic, your website got here up, it seems great.
I have bookmarked it in my google bookmarks.
Hello there, simply changed into alert to your blog via Google, and located
that it is really informative. I'm gonna watch out for brussels.
I'll be grateful should you continue this in future. A lot of folks
will be benefited out of your writing. Cheers!
جمعه 21 اردیبهشت 1397 08:14 ق.ظ
Juѕt wanna remark that you have a very nice site, I love the style іt reɑlly stands out.
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 04:50 ب.ظ
Heya i'm for the primary time here. I found this board and I to find It
truly helpful & it helped me out a lot. I hope to provide one thing back and aid others like you aided me.
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 06:07 ب.ظ
Greetings, I do believe your web site could possibly be having browser compatibility problems.
When I look at your site in Safari, it looks fine however, when opening in I.E., it's got some overlapping issues.
I merely wanted to give you a quick heads up! Aside from that, excellent blog!
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 05:59 ب.ظ
Free PC options to Recycle and Phatmatik Pro:Loopdrive3 VSTABS.
There we were holding, anticipating their forthcoming experience and joyously reliving the final
one -- Peter, Susan, Edmund, and Lucy, inside the guises of actors William
Moseley (now a dashing 20-year-old), Anna Popplewell
(a newly minted Oxford freshman), Skandar Keynes
(with vocal octaves greater at 15), and Georgie Henley (approaching teenhood, a good six
inches taller than we last saw her). Now you've taken that all-important
first step and so are reading this report about flash games and social network, you're within the unique and privideged position of being amongst several
pioneering entreprenuers who may have learned relating to this and are taking affirmative action.
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 11:44 ب.ظ
I'd state never to try co-dependencies or open your self as much as
being 'used', but instead speak to your natural character.
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 04:44 ق.ظ
What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable knowledge regarding unexpected feelings.
جمعه 24 فروردین 1397 09:06 ق.ظ
Excellent beat ! I would like to apprentice while
you amend your website, how can i subscribe for a blog website?

The account aided me a acceptable deal. I had
been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept
چهارشنبه 22 فروردین 1397 10:44 ق.ظ
Unlike powered treadmills, once the user stops moving,
does the belt. People who want to buy a machine that will cope as his or her fitness develops - So in conclusion I found
the BH Fitness Prisma M60 Treadmill to get convenient to use.
Solidity, stability, as well as a smooth drive train are 3
things customers expect coming from a smooth machine.
یکشنبه 19 فروردین 1397 07:30 ب.ظ
Truly when someone doesn't be aware of after that its up to other people that they will assist, so here it happens.
شنبه 18 فروردین 1397 01:44 ب.ظ
Atelier de Famille crafts top quality, specifically designed handmade
jewelry in their workshop just exterior of Paris.
دوشنبه 13 فروردین 1397 09:07 ب.ظ
" These are the main reasons why it's impossible to become a great leader rather than be compensated in equal value for your value that you just give. If it goes down, or they decide to not hyperlink to your content for reasons uknown, you are in trouble. When you live outside these countries you then end up with little surveys to fill.
دوشنبه 13 فروردین 1397 11:09 ق.ظ
Last but not least, General Electrical when experimented with launch its brand new partnership brand name
in European countries underneath the name GPT.
یکشنبه 12 فروردین 1397 06:31 ق.ظ
The movie model of the pin is made out of sterling silver that was plated in 22 karat gold after which given an antique finished.
یکشنبه 12 فروردین 1397 06:16 ق.ظ
Need respect from day one.
یکشنبه 12 فروردین 1397 03:07 ق.ظ
It's going to be end of mine day, however before finish I am reading this
impressive piece of writing to increase my experience.
یکشنبه 12 فروردین 1397 02:22 ق.ظ
In September 2012, the Duchess wowed in a ground length bespoke
Alexander McQueen robe for a state dinner in Malaysia hosted
by His Majesty The Agong.
یکشنبه 12 فروردین 1397 01:59 ق.ظ
The models are fine.
یکشنبه 12 فروردین 1397 12:48 ق.ظ
A watch is one other easily engraved item, and can also be an awesome present
to commemorate some sort of achievement.
یکشنبه 12 فروردین 1397 12:22 ق.ظ
In 1989, the ring value £28,500 to make. Gold is split...
Canadian living in London. They mirror a particular bond - sturdy but delicate.
شنبه 11 فروردین 1397 11:04 ب.ظ
Gerard Depardieu, Jean Reno, Willem Dafoe, are some examples.
شنبه 11 فروردین 1397 10:59 ب.ظ
Many thanks for sharing your review on Blackfish
rather than been to Sea World.
شنبه 11 فروردین 1397 10:58 ب.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your
website and in accession capital to assert that I
acquire actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to
your augment and even I achievement you access consistently fast.
شنبه 11 فروردین 1397 10:53 ب.ظ
HubPages is such a single. Your overall writing skill and self-confidence level improve as soon as you
join this authors' international platform.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :