تبلیغات
مطالب اینترنتی - ۱۰ کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید
مطالب اینترنتی

بامداد – کار کردن در دوران دانشجویی می تواند به هزینه های شما کمک کند اما باید بدانید که کارهایی را انتخاب کنید که نیازی به سرمایه چندانی نداشته و به درس خواندن شما لطمه ای نزند.

۱۰ کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید

بیایید به شرکت هایی همچون مایکروسافت، دِل، نپستر و فیسبوک نگاهی بیندازیم؛ میان آن ها چه نقطه اشتراکی وجود دارد؟ گذشته از اینکه این شرکت ها جزو بزرگ ترین وموفق ترین شرکت های دنیا در ربع قرن اخیر بوده اند، وجه مشترک همه آن ها این است که به دست دانشجویان تاسیس و راه اندازی شده اند. مطمئنا هر کسی نمی تواند جا پای مارک زاکربرگ بگذارد، اما شروع کسب و کاری کوچک حین تحصیل در دانشگاه امری امکان پذیر است.

در دوره دانشگاه زمان کم است و به همین سبب، بسیار گرانبهاست و در همین حین، مخارج دانشگاه هم به طرز شگفت انگیزی بالا می رود. یک شغل پاره وقت، تا وقتی که به زمان مطالعه و فعالیت های فوق العاده شما لطمه نزند، برای کاهش هزینه ها راه بسیار خوبی است. اگر شما دانشجویید و به دنبال کار پاره وقتی هستید که بتوانید هزینه های تحصیل و روزانه خود را تامین کنید، بهترین زمان برای شروع در همین دوران است.

کسب و کارهای بسیاری وجود دارند که یا به هیچ سرمایه اولیه ای نیاز ندارند یا سرمایه لازم برای شروع آن ها بسیار اندک و کم است. می توان گزینه های بسیاری را یافت که برای انجام دادن آن ها به هیچ دفتر کاری نیاز نیست.

کارآفرینی در دانشگاه و هنگام تحصیل می تواند ارتباطات باارزشی را برای شما به وجود آورد و در عین حال منبع درآمدی خواهدبود که بتوانید هزینه های مربوط به شهریه و غذا و کتاب های درسی گران قیمت خود را بپردازید؛ اما لازم است به این نکته نیز توجه کنید که در کنار کار پاره وقت تان، فرصت کافی برای انجام دادن کارهای تحصیلی تان راهم داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۰ کسب و کاری آشنا کنیم که می توانید آن ها را از همان اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید.

مشاوره در زمینه فناوری ارتباطات (آی تی)

فناوری اطلاعات (آی تی) یکی ازحوزه هایی است که داشتن سال ها تجربه در آن امتیاز خاصی محسوب نمی شود. داشنجویان به طور معمول از جدیدترین اطلاعات در زمینه فناوری های روز دنیا آگاهی دارند و عموما نیز از مهارت های بسیار جدید مرتبط با این حوزه برخوردارند.

اگر در زمینه فناوری اطلاعات بالایی دارید، می توانید به عنوان مشاور در حوزه آی تی برای خود در دوران دانشجویی کسب و کار خوبی به راه بنیدازید، اما اگر احساس می کنید از اعتماد به نفس لازم برای کار به عنوان مشاور در این زمینه برخوردار نیستید، می توانید کارها و امور کامپیوتری دانشجویان دیگر رشته ها را انجام دهید و با انجام دادن تبلیغات در محوطه دانشگاه، مشتریان زیادی برای خود دست و پا کنید.

مشاوره در زمینه رسانه های اجتماعی

دانشجویان اغلب در زمینه رسانه های اجتماعی از جدیدترین اطلاعات و به روزترین روندهای این حوزه آگاهی دارند. شما می توانید از دانش و تجربه خود در این زمینه برای ارائه مشاوره به شرکت ها و استراتزی رسانه های اجتماعی آن ها استفاده کنید؛ آن ها را با شبکه هایی فراتر از فیسبوک و لینکداین آشنا و شبکه های جدیید را به آن ها معرفی کنید که بتوانند از آن طریق صدا و پیام شان را به گوش همه برسانند.

طراحی گرافیک

مشاوره در زمینه طراحی گرافیک و انجام دادن پروژه های گرافیکی بیشتر بر خلاقیت و استعدادهای فردی شما متکی است تا داشتن سال ها تجربه کاری در این حوزه. برای شروع این کار تنها کافی است همانند متخصصان این رشته، گزیده ای از نمونه کارهای خود در این زمینه جمع آوری کنید و بهترین پروژه هایی را که تاکنون کار کرده اید در مجموعه ای قرار دهید؛ همچنین می توانید برای رونق گرفتن کسب و کار خود و جذب سریع تر مشتریان این مجموعه را به همراه تعدادی کارت ویزیت شیک و تاثیرگذار روی وب سایت تان بگذارید و کار را آغاز کنید.

طراحی وب سایت

امروزه داشنجویان بیش از هر زمان دیگری با وب سایت ها و طراحی این صفحات ارتباط دارند به طور قطع بسیاری از دانشجویان در گذشته برای دانشگاه و کانون و انجمن خاصی از دانشگاه وب سایتی راه اندازی کرده و طراحی آن را نیز خود انجام داده اند. برخی نیز ممکن است برای خود وبلاگی شخصی داشته و کارهای مربوط به طراحی و راه اندازی آن را به شخصه انجام داده باشند؛ بنابراین اگر شما نیز در گذشته وب سایت یا وبلاگی طراحی کرده اید، می توانید از آن ها به عنوان نمونه کار خود استفاده و با شروع کار طراحی سایت برای خود درآمدزایی کنید.

عکاسی

به لطف پلتفرم هایی همچون پینترست، اینستاگرام، اسنپ چت و فیسبوک مردم سراسر جهان امروزه به استفاده از عکس و تصاویر برای ارتباط با یکدیگر عادت کرده اند. از آنجا که در حال حاضر تقاضا و نیاز برای محتواهای بصری و دیداری افزایش چشمگیری پیدا کرده است، بسیاری از شرکت ها، نه تنها با استفاده از عکاسان آماتور رای تولید محتواهای مورد نیاز هیچ مشکلی ندارند، از آن ها استقبال نیز می کنند. با توجه به پیشرفت های به وجود آمده در فناوری، عکاسان آماتور این توانایی را دارند که حجم عظیمی از محتواهای بصری با کیفیت بالا را به سرعت تولید کنند و ارائه دهند.

طراحی و برنامه ریزی مراسم ها و رویدادها

بی شک تمامی دانشجویان در دوران تحصیل خود در دانشگاه، در مراسم ها و میهمانی های متعددی شرکت کرده اند، اما استفاده از تجربیات پیشین خود در این زمینه برای راه اندازی کسب و کار و تجارت مسئله دیگری است. برنامه ریزی مراسم ها و رویدادها مستلزم توجه بسیار زیاد به جزییات، سازماندهی دست، توانایی در انجام دادن چند کار به طور همزمان و همچنین خلاقیت است. اگر احساس می کنید از چنین توانمندی هایی برخوردارید، می توانید این کار را در همان محیط دانشگاه آغاز کنید و برای شروع، برنامه ریزی فعالیت ای گروهی در دانشگاه یا فعالیت های کانون های و انجمن های داخلی در دانشگاه را انجام دهید. به خاطر داشته باشید گسترش کسب و کار به بیرون از فضای دانشگاه به اخذ مجوزهای خاصی نیازمند است.

مربی خصوص تناسب اندام

مربیان شخصی که در زمیه تناسب اندام فعالیت می کنند برنامه کاری انعطاف پذیری دارند و از طرفی می توانند کلاس های آموزشی خود را تقریبا در هر نقطه و مکانی تشکیل دهند. گرچه کار به عنوان مربی تناسب اندام اغلب مستلزم دریافت گواهینامه خاصی از سازمان های مربوط است، احراز شرایط و پیش نیازهایی چون شرکت در آزمون و گذراندن برخی دوره ها و اخذ گواهینامه بسیار آسان تر از آن چیزی است که تصور می کنید.

ارائه سرویس های خدماتی و نظافتی

ارائه سرویس های خدماتی و نظافتی به دانشجویان اجازه می دهد برنامه شان به لحاظ زمانی انعطاف پذیر باشد و در ضمن، به هیچ گونه محل کار مشخصی نیازی نداشته باشند. گذشته از همه این ها لوازم مورد نیاز برای انجام دادن این کار را نیز می توان ار هر سوپرمارکت و فروشگاهی تهیه کرد. بسیاری از مردم به انجام دادن کارهای نظافتی تمایلی ندارند و حاضرند برای انجام دادن کارهایی از این دست دستمزدهای خوبی پرداخت کنند. فراموش نکنید روز بعد از برگزاری مراسم ها و میهمانی های بزرگ زمان بسیار خوبی برای درآمدزایی این کار است.

آرایشگری

آمارهای موجود درباره نسبت دانشجویان مرد به زن در دانشگاه ها نشان می دهند بیش از یک دهه است که تعداد دانشجویان زن از تعداد دانشجویان مرد در دانشگاه ها بیشتر است. این امر فرصت مناسبی را برای شما فراهم می کند که بتوانید کسب و کار کوچکی را برای ارائه خدمات آرایشی و زیبایی به زنان مشغول به تحصیل در دانشگاه به راه بیندازید و از این طریق درآمدهای چشمگیری کسب کنید.

تدریس و آموزش

در یک دانشگاه فرصت های تدریس خصوصی زیادی می توان یافت. این کار، از این رو که می توانید درباره ساعات کاری خود تصمیم بگیرید، کار پاره وقت بسیار خوبی است، اما تدریس و آموزش در دانشگاه ها یکی از آن شغل هایی است که برای انجام دادن آن باید میان دیگر دانشجویان وضعیت علمی مناسبی داشته باشید. معمولا دانشجویان سال اولی گزینه های خوبی برای شروع تدریس شما هستند. بعضی از دانشجویان هم روش دیگری برای کار پیدا کردن دارند و با دریافت مبلغی کمتر از استادان، به عنوان مشاور یا کمک معلم، در موسسات خصوصی کار می کنند.

به یاد داشته باشید حتی اگر به عنوان دانشجو کسب و کاری را برای خود به راه انداخته اید، این کار همچون کسب و کاری واقعی است که با امتیازات و البته مخاطرات واقعی خود نیز همراه است. نوع کسب و کار شما و اندازه آن اهمیت چندانی ندارد، مهم ایناست که کارآفرینی در دوران تحصیل در دانشگاه می تواند راهی عالی برای کسب درآمد و همچنین همواره کردن مسیر شما برای شغل آینده و موفقیت تان در زمینه شغلی پس از دوران فارغ التحصیلی باشد.

جدای از این کارها، در هر رشته تحصیلی هم که درس می خوانید، می توانید با کمی فکر کردن در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی تان جذب شوید یا شرکتی کوچک و مرتبط با رشته تحصیلی تان را تاسیس کنید، طوری که بتوانید در آینده هم به این کارهای دانشجویی به عنوان سابقه شغلی نگاه کنید.

منبع :بیتوتهلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب ۱۰ کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :۱۰ کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید
http://mofidestan.ir/%db%b1%db%b0-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8%da%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پنجشنبه 28 دی 1396 12:04 ق.ظ
I do қnow!? Said Larrу. ?Igսess he likes angels aas
a result of he haas them round all of the
time. Perhаps he аnnd the angels pⅼay
famiy video games like we do sօmetimes. MayƄe theү pⅼay Monopoly.?
Τhis made Mommy cjuckle rеally hard.
چهارشنبه 27 دی 1396 08:07 ق.ظ
As a result of their efforts, Positive View's events have received coverage from many global
television networks and possess been streamed for online viewing.
A model with 3 CCD includes a sensor that accumulates each of the different
colors (Red, Green, and Blue) leading to superior color reproduction. Here you'll be able to
shop by theme or browse a whole array of themes in case you are
sill unsure about what to base the party.
سه شنبه 26 دی 1396 08:04 ب.ظ
Greetings! I know this is kinda off topic but I was wondering
which blog platform are you using for this site? I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives
for another platform. I would be fantastic if you
could point me in the direction of a good platform.
جمعه 22 دی 1396 08:38 ق.ظ
Awesome! Its actually remarkable piece of writing, I have got much clear idea regarding
from this post.
شنبه 9 دی 1396 05:23 ق.ظ
The camera may make the brightest of scenes seem like it had been taken during an eclipse.

It took about a few months to master what and also the raucous, discordant (to my ears) "melody. Here you are able to shop by theme or browse a complete selection of themes if you're sill unsure on which to base the party.
جمعه 8 دی 1396 06:43 ق.ظ
Now that you be familiar with video editing and also the things you need you
are prepared to start right onto your pathway of amateur filmmaker to professional director.
" It was President Theodore Roosevelt who had given it the category of White House in 1901. Painting is an authentic gift due to its long life and utility.
پنجشنبه 7 دی 1396 12:21 ق.ظ
I every time emailed this blog post page to all
my contacts, since if like to read it then my contacts will too.
دوشنبه 20 آذر 1396 09:17 ب.ظ
As a result of their work, Positive View's events have received coverage from the 3 major global television networks and also have recently been streamed for online viewing.
You don't have to spend money on the largest or heaviest tripod web hosting
use. You need a special connector typically called a Fire wire or
known just as one IEEE 1394 high band connector.
یکشنبه 19 آذر 1396 04:26 ب.ظ
You can even replace your preferred MP3 music with these to ensure if you are regarding the gym, it is possible to still understand
interesting points in the book or listen towards the docs from perform that you simply should examine.

You don't have to spend money on the greatest or heaviest tripod web hosting
use. You need a special connector typically referred to as a Fire wire or
sometimes known just as one IEEE 1394 high band connector.
یکشنبه 19 آذر 1396 08:15 ق.ظ
Ele оfеrесе a vосê um ótіmо medida pelo ԛuе fаz.
جمعه 17 آذر 1396 02:59 ب.ظ
For further security, the lid is lockable to keep unwanted friends or animals out, even bears.
It feels great to leave all your cares behind and take off on the road with a car and some friends.
On a large level, they are the real supporters for
any restaurant, kitchen, market, retail store, grocery shop or the food serving caterers.
جمعه 17 آذر 1396 10:16 ق.ظ
Follow these 5 simple suggestions to pick a properly-made machine
which will last you for decades:. Apply lubrication to every one of the joints, and also the function will finally improve.
If you might be thinking about starting an exercise program that
requires using an elliptical exercise machine, always consult having a doctor first before you start, to learn if you happen to be up for the job.
پنجشنبه 16 آذر 1396 05:48 ب.ظ
There is a rich diversity to these songs that you likely will appreciate and
help make your life easier, and to make it easier to
get the songs for My - Space that you might want, you need to the ability to
select from different genres. Warrior bands moved south and east towards the rich pickings with the peoples whom they'd traded with.

The plastic's name is usually abbreviated to CR-39, standing for
Columbia Resin, which is not even half the weight of glass, which
supplanted quartz within the early twentieth century.
پنجشنبه 16 آذر 1396 01:43 ب.ظ
You can even replace your preferred MP3 music using these to ensure even if you're regarding the
gym, you possibly can still understand interesting points through the book
or listen for the docs from perform that you just must examine.
It took about three months to understand what and also the raucous, discordant (to my ears) "melody. Instead of enjoying karaoke parties, you are able to always make music that will create your own song, by plugging it in your TV sets.
دوشنبه 6 آذر 1396 08:49 ق.ظ
The camera will make the brightest of scenes seem like it turned
out taken during an eclipse. A model with 3 CCD includes a sensor that picks up each of the different colors
(Red, Green, and Blue) resulting in superior color
reproduction. Instead of enjoying karaoke parties, it is possible to always consider the music and create your personal song,
by plugging it into your TV sets.
یکشنبه 5 آذر 1396 02:20 ب.ظ
Many of these shows are located in bigger cities like New York or Los Angeles,
and that means you get to travel at no cost if you get into the
finals. Contestants worldwide will record songs automatically, or get together into virtual bands of a couple of musicians, and compete for $5600 in prizes.
Instead of enjoying karaoke parties, you can always make music and build your
personal song, by plugging it to your TV sets.
شنبه 4 آذر 1396 01:43 ق.ظ
The great thing relating to this DVD is that you can do the dance exercises anytime, without a partner.
They will shun jobs high isn't advantage of the community involved.

Now you've taken that all-important 1st step and they
are reading this article report about flash games and online
community, you're inside the unique and privideged position of being amongst a group of
pioneering entreprenuers who know already about this and
so are taking affirmative action.
چهارشنبه 24 آبان 1396 01:38 ق.ظ
Now that you be familiar with video editing and the things you
need you are prepared to begin right onto your pathway of amateur filmmaker to professional director.

" It was President Theodore Roosevelt who had given it the category of White House in 1901. This can be very advantageous to you because if you might be a fast learner, with just a trial, you might learn all that you desired to simply and free.
سه شنبه 23 آبان 1396 04:04 ب.ظ
It's a shame you don't have a donate button! I'd certainly donate to this fantastic blog!
I guess for now i'll settle for book-marking and adding your RSS feed to my
Google account. I look forward to brand new updates and will
share this blog with my Facebook group. Talk soon!
یکشنبه 21 آبان 1396 05:59 ب.ظ
You can even replace your favorite MP3 music with these to ensure even if
you are regarding the gym, you'll be able to still
understand interesting points from the book or listen towards the docs from perform that you simply have to examine.
It took about a couple of months to understand what and the raucous, discordant (to my ears) "melody. You need a special connector typically called a Fire wire or sometimes known as a possible IEEE 1394 high band connector.
یکشنبه 23 مهر 1396 01:49 ق.ظ
Great article, just what I was looking for.
پنجشنبه 13 مهر 1396 09:05 ق.ظ
Basically, if you're an Intuitive you'll have a hard time writing like this, and
if you're a Sensor it won't be all that hard at
all.
پنجشنبه 13 مهر 1396 04:41 ق.ظ
I make lots and lots of fantasy world's and stories in my head but I don't know what
to write or how to write it
شنبه 8 مهر 1396 03:46 ق.ظ
For the sake of clarity, I am to assume
that Third Person Limited is focusing on ONE Character and their thoughts while
Third Person Omniscient is focusing on MANY characters.

Is that the simplest way to put it or is much more than that May I
ask?
جمعه 7 مهر 1396 02:31 ب.ظ
Businesses are erasing the boundaries between nations and
as a fruit, communication play the indispensable portion in expanding your reach as entrepreneur.

Communication, in this matter, is the ability to convert between any language doublet there
is and the rewrite services bourgeon has made it even easier.

You legitimate have to coerce steady the circle you trust your transference offers objective help, which can be verified by checking the reviews of
the definite one.
سه شنبه 4 مهر 1396 11:05 ق.ظ
Businesses are erasing the boundaries between nations and as a result, communication play the essential part in expanding your reach as entrepreneur.
Communication, in this quandary, is the knack to
translate between any intercourse yoke there is
and the transfer services increase has made it disinterested easier.
You righteous be enduring to change sure-fire the circle you empower your decipherment
offers fair serving, which can be verified close
checking the reviews of the special one.
شنبه 1 مهر 1396 06:31 ق.ظ
It has never been easier to choose between the interpretation services, as all bloke opinions and
testimonials are gathered in identical part of
the country fitted you to pick the best. Take off
bad supremacy and as a end result bad face beside consulting any paraphrase
website reviews. Utterly written testimonials choice influence you during the activity
of selecting the one and only rendering waiting that last
will and testament spasmodically your needs.
جمعه 31 شهریور 1396 04:01 ب.ظ
Can you please do a case study on TATA, it is a Indian Multinational Company makes everything from IT, Trucks to Salt, but I never understood their mindset
of operating. Their Idea of Business.
Thank You.
جمعه 31 شهریور 1396 03:46 ب.ظ
It's impressive that you are getting ideas from this article as
well as from our argument made here.
جمعه 24 شهریور 1396 03:02 ق.ظ
Businesses are erasing the boundaries between nations and as a fruit, communication act the requisite portion in expanding your reach as entrepreneur.
Communication, in this fact, is the ability to mutate between any cant doublet there is and the
transfiguration services increase has made it even easier. You legitimate have to coerce unwavering the company
you empower your transference offers objective help, which can be verified through checking the reviews of the definite one.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :