تبلیغات
مطالب اینترنتی - "صبح عجیب لی‌لی‌پوتی" و سه کتاب دیگر
مطالب اینترنتی
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

كتاب‌خانه‌ی آفتاب


“صبح عجیب لی‌لی‌پوتی” و سه کتاب دیگر


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – معرفی کتاب > همیشه از بچگی پلک‌هایم زودتر از خودم از خواب بیدار می‌شوند؛ با کوچک‌ترین صدا. در این حالت، که زیاد هم طول نمی‌کشد، چشم‌هایم کاملاً باز هستند و به نقطه‌ای دور و نامعلوم خیره مانده‌اند.

این‌ها را مامان می‌گوید. ولی بعد كه بیدار می‌شوم، سوزشی را توی چشم‌هایم احساس می‌كنم. حتماً با همین سوزش است كه بیدار می‌شوم.

تابستان است و آیدا روزها در خانه تنهاست. او عاشق كلاغ‌هاست و صبح‌ها به اشتیاق آن‌ها از خواب بیدار می‌شود و سراغ درخت سپیدار پشت پنجره‌‌ی اتاقش می‌رود كه انبوه كلاغ‌ها سیاهش كرده‌اند. امروز هم مثل هر صبح دیگری شروع شده. با پیام تلفنی مادرش و سفارش‌ها و یادآوری‌های همیشگی.

ولی وقتی آیدا از در آپارتمان بیرون می‌آید تا به خرید‌های مادرش برسد، توی آسانسور چشمش می‌افتد به یك جعبه‌ی كادوپیچ‌شده‌ی زیبا با روبانی طلایی كه به شكل عجیبی به دیواره‌ی آسانسور تكیه داده شده است؛ درست مثل امپراتور كوتوله‌ی سرزمین لی‌لی‌پوت در كتاب سفرهای گالیور…

نویسنده‌‌ی رمان «امپراتور كوتوله‌ی سرزمین لی‌لی‌پوت»، «جمشید خانیان» است و نشر افق (۶۶۴۱۳۳۶۷) این كتاب ۸۵ صفحه‌ای را با قیمت شش‌هزار تومان منتشر كرده است.

ما خیلی بدشانسیم كه توی دنیا آدم‌‌هایی به اسم معلم وجود دارند. ولی از آن‌جایی كه ما هم به آن‌ها سنجاق شده‌ایم، بهترین كاری كه می‌توانیم بكنیم این است كه آرزو كنیم یك معلم جوان و امروزی داشته باشیم، نه یك معلم پیر و بداخلاق.

كسانی كه تازه معلم شده‌اند قوانین را نمی‌دانند، برای همین راحت می‌شود از شر چیزهایی كه معلم قدیمی‌ها با آن‌ها اعصاب آدم را به هم می‌ریزند راحت شد. من این‌طوری فكر می‌كردم و خیلی هیجان داشتم كه می‌خواستم بروم كلاس پنجم، چون قرار بود یك معلم تازه‌كاربه اسم آقای تراپت بیاید سر كلاس ما.

هفت دانش‌آموز مدرسه‌‌ی اسنوهیل سال پنجم سختی را آغاز كرده‌اند. «جسیکا» تازه‌وارد و حساس است و برقراری ارتباط با دیگران برایش سخت است.

«پیتر» دردساز، «لوک» باهوش‌، «آلکسیا»ی قلدر، «دانیال» خجالتی و بی‌اعتمادبه‌نفس و «جفری» از مدرسه متنفر است. «آنا» هم به‌خاطر وضعیت خاصش خیلی تنهاست. اما آقای تراپت با بقیه فرق دارد. مهربان است و رفتار دوستانه‌ای با بچه‌ها دارد و به پیشرفتشان اهمیت می‌دهد.

البته اواخر سال تحصیلی اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد. وقتی بچه‌ها در حیاط مدرسه مشغول برف‌بازی‌اند، یكی از گلوله‌ها به پشت سر آقای تراپت می‌خورد و…

رمان «به‌خاطر آقای تراپت» نوشته‌ی «راب بایا» است و «راحله پورآذر» آن را ترجمه كرده است. انتشارات ماهك (۲۲۴۱۴۹۵۱) این كتاب ۲۷۲ صفحه‌ای را با قیمت ۱۴‌هزار تومان منتشر كرده است.

در آن دوران كه توی خیابان‌ها زندگی می‌كردیم، من و كرنشا زیاد نمی‌توانستیم با هم اختلاط كنیم. چون همیشه كسی بود كه حرفمان را قطع كند. اما عیبی نداشت. می‌دانستم كه او آن‌جاست و همین برای من كافی بود. بعضی وقت‌ها این تنها چیزی است كه از یك دوست توقع داری.

وقتی به آن روزها فكر می‌كنم، بیش‌ترین چیزی كه یادم می‌آید كرنشا است كه روی سقف مینی‌ون ما سوار بود. من از پنجره به بیرون زل می‌زدم و به منظره‌های مبهمی كه به‌سرعت می‌گذشتند نگاه می‌كردم.

خانواده‌ی چهارنفره‌ی «جكسون» دوران سختی را پشت‌سر می‌گذارد. پدر بیمار شده است و كارش را از دست داده و مادرش در رستوارن كار می‌كند. ولی شرایط مالی خوبی ندارند و باید مدتی در یك مینی‌ون زندگی كنند.

جكسون بچه‌ای منطقی است و سعی می‌كند برای خانواده‌اش دردسر درست نكند. اما دوست خیالی‌اش «كرنشا» كه گربه‌ای بسیار بزرگ است، به كمك جكسون آمده و حضورش ماجراهایی در پی دارد…

رمان «پاستیل‌های بنفش» نوشته‌ی «كاترین اپلگیت» و ترجمه‌ی «آناهیتا حضرتی» است. این كتاب ۱۹۶ صفحه‌ای را انتشارات پرتقال با قیمت ۱۲‌هزار تومان منتشر كرده است.

  • فراز و نشیب‌های زندگی مانولیتو

من به مادرم گفتم كه آخرش بالأخره یك روز باید واقعیت زندگی را به جونور بگوییم تا بداند چه چیزی در انتظارش است. مادرم هم گفت به وقتش این كار را می‌كند و فعلاً حال و حوصله‌ی دردسرندارد. من گفتم: «جونور در واقع یك سگ می خواهد، نه برادر.»

مامانم داد زد: «سرم را بردی! این‌قدر روی اعصابم راه نرو! همیشه دوست داری سربه‌سرم بگذاری!» من هم گفتم: «بسیار خب، هیچ ایرادی ندارد، ولی از ما گفتن بود.» پدربزرگم به من اشاره كرد كه ساكت شوم. چون یك نظریه داشت كه می‌گفت نباید با مادرهای باردار یكی‌به‌دو كرد، چه برسد به مادر من كه هیچ‌وقت نمی‌شد با او یكی‌به‌دو كرد.

چند سال گذشته است، ولی زندگی «مانولیتو» هم‌چنان فرازونشیب‌های خودش را دارد. با دوستش گوش‌گنده و «ییهاد» قلدر محله، پدرش كه همیشه در جاده است، مادرش كه ساده از نافرمانی‌‌‌ها نمی‌گذرد، پدربزرگ كه بیش‌تر وقتش را دركافه‌تروپسن می‌گذراند و جونور كه هرچند هنوز عزیزكرده‌ی مادرش است، ولی در شیطنت‌های مانولیتو هم شریك است.

ولی آن‌ها یك خواهر كوچولو به اسم «چیرلی» هم دارند. دخترك بااستعدادی كه حتماً روزی هنرمند بزرگی خواهد شد.

«لطفاً به من نگویید مانولیتو» جلد هشتم مجموعه‌‌داستان‌های مانولیتو است. این كتاب ۱۴۴ صفحه‌ای را «الویرا لیندو» نوشته و «سعید متین» ترجمه كرده است. نشر چكه (۸۸۵۴۷۲۹۵) آن را با قیمت هفت‌هزار تومان منتشر كرده است.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر اخبار فارسی صبح عجیب لی‌لی‌پوتی صبح عجیب لی لی پوتی و سه کتاب دیگر معرفی کتاب همیشه صبح عجیب لی لی پوتی و سه کتاب دیگر صبح عجیب لی لی پوتی و سه کتاب دیگر هرلحظه، صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر اخباراجتماعیصبح صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب كتاب‌خانه‌ی آفتاب صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر جستجو وبلاگ صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر از بین کلیه وبلاگها و صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه باف و یک کتاب دیگر حلال معماهای حل‌نشدنی و سه کتاب دیگر صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر پرتال جامع تایا خانه صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر جستجو وبلاگ اطلاعات صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر نگاه ت و شخص ‌ مستقیماً معطوف به غرب کتاب آموزش صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر جستجو در وبلاگها وبلاگ صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و نتایج جستجوی عبارت صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر از بین صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر وبلاگ پست صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر به صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و صبح عجیب لی‌لی‌پوتی و سه کتاب دیگر معرفی کتاب همیشه از

مطلب "صبح عجیب لی‌لی‌پوتی" و سه کتاب دیگر در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :"صبح عجیب لی‌لی‌پوتی" و سه کتاب دیگر
http://mofidestan.ir/%d8%b5%d8%a8%d8%ad-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-%d9%84%db%8c%e2%80%8c%d9%84%db%8c%e2%80%8c%d9%be%d9%88%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d8%b3%d9%87-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%af%db%8c%da%af%d8%b1/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :